#1 Popular a kožuch

Srdečne vás vítam v mojej novej rubrike #OOTD. Ak neviete, čo znamená OOTD, vôbec to nevadí, aj ja som si to pogooglila. A teda OOTD by malo byť to najlepšie, čo mám v danom dni na sebe. Keďže mám zvyčajne na sebe za deň len dva outfity (pyžamo a outfit, v ktorom idem von), vyberám si pre tento blog druhú možnosť. I keď k pyžamám mám tiež svoj vzťah (hlavne k tým zo Slovenky, ach!).

Väčšina mojich outfitov sa odpichuje od jedného základného prvku. Niekedy je to chuť dať si náušnice, ku ktorým dopasujem všetko ostatné, inokedy komfort. Pri tomto outfite to bolo jednoznačne TRIČKO od POPULARu. Kúpili sme si ho so Šimonom na Urban Markete pol na pol –  je unisex a zvolili sme číslo M, aby bolo dobré aj jemu, aj mne. Podľa mňa je veľmi sexy, keď si páry kupujú veci pol na pol. Zvyčajne to býva tak, že chalani si kúpia svoju veľkosť a na dievčatách je to tak zvodne oversize. V našom páre sa kupujú veci na mňa, aby mal zvodný oversize Šimon (#lol). Tričko vyniká nielen originálnym dizajnom, ale aj kvalitou materiálu a hebkosťou bavlny. Poviem vám to tak, že takú jemnú bavlnu mám už len na jednom tričku, a to si ho nechcete vyzliecť nikdy.

NOHAVICE sú pre mňa večná dilema.  Tieto nohavice sú zo ZARY. Stáli 7 € vo výpredaji, sú široké, na gumu a mám ich už druhý rok.

TOPÁNKY sú osobitná kategória. Väčšina (skoro všetky) moje topánky sú kožené. Odmalička. Mám takú teóriu, že nekupujem topánky v obchode, kde predávajú aj šaty, aj tričká, aj bytové doplnky, ale LEN topánky (max kabelky a rukavice). To je ako keď si kúpite sushi v TESCO. Jedna z mojich úplne najobľúbenejších značiek topánok je VAGABOND. Spájajú kvalitu, originalitu a pohodlie. Naozaj sú to jediné neteniskové topánky, v ktorých pokojne (aj na opätku) vydržím celý deň bez toho, aby ma bolela kostrč. Áno, stoja okolo stovky, ale už som si zvykla, že si sandále kupujem v zime a čižmy na jar (za padíka).

ŠILTOVKA je moja najnovšia závislosť. Túto konkrétne som dostala od kamoša, ktorý ju našiel po párty (oprali sme ju). Milujem pokrývky hlavy hlavne preto, že zakryjú mastné vlasy (nebudeme si klamať) a outfitu dodajú šmrnc (hlavne, keď mu odrastená ofina šmrnc nedodáva). Milujem nosiť šiltovky, tam kde sa nehodia.

KOŽUCH. Tento kožuch je pravý, slovenský, tridsaťročný, vyhrabaný zo skrine mojej babky. Už od mojich pätnástich chce, aby som ho nosila (čo je už, panebože, desať rokov!). Každú zimu, keď som k nej prišla v nejakej lacnej bunde, vytiahla tento kožuch. Posledné dve zimy som jej už hovorila, že sa mi síce páči, ale ako keby naň ešte neprišiel čas. A mala som pravdu. Túto zimu 2017/2018 to dozrelo ako víno a ja ho hrdo nosím. Milujem – ach, musím to povedať ešte raz – Milujem (!!!) nosiť kožuch len na tričko s krátkym rukávom alebo na tielko .

Výrazným prvkom je ŠÁL. Mám ho už dobré 4 roky. Veď teda… aj tak vyzerá. Nevyberala som ho nijako špeciálne, bol prvý poruke. Mám ho veľmi rada, lebo je dlhý a široký. Väčšina šálov je buď jedno, alebo druhé.

Toľko k dnešnému OOTD.

Ďakujem vám za pozornosť a dúfam, že sa po tomto poste na ďalší outfit tešíte!

fotil Šimon Ondruš na Olympus Mju II.

Rekapitulácia :

Kožuch- Babuľa

Tričko: POPULAR (kúpite TU)

Topánky: Vagabond , ZOOT.SK (kúpite TU)

Šál, Nohavice: ZARA

lydpetrus