#11 Denim na denim

 

Jaká mi tu novinka. Žiadna. Denim s denimom a k tomu ešte troška denimu, nosila už Carol v seriály Krok za krokom. Minulého (alebo to bolo pred dvoma – prepáčte nesledujem až tak tieto trendy) roku sa ,,denim on denim“ vrátil a dnes už nie je žiadna hanba obliecť si rifľovku k rifliam, ba naopak. Rifľovina tu bola furt, teda nie furt, len od kedy si ja pamätám.

Mini história mojej rodiny a vlastne aj mojej záľuby v možno fešn:

Moja praprababka (Baba Americká) žila istú časť svojho života v Amerike (niektoré šaty, ktoré odtiaľ vtedy doniesla mám doteraz, niekedy ukážem). Keďže bol výhodný kurz občas posielala nejaké doláriky, ktoré moja prababka ako správna nákupná maniačka svojej doby vymenila za bony (platidlo v Tuzexe). Nakúpila tam množstvo krás, ktoré ja nosím doteraz a okrem iného tam kúpila mojej mame jej prvé rifle. To bolo ešte v dobe, kedy sa začalo špekulovať,  že rifle vlastne nemusia byť monterky, ale stále nie je úplne vhodné ich nosiť do školy.

 

To, že rifle nepatria do školy, však v maminých výchovných metódach ostalo. Matne si spomínam na jeden pár denimových nohavíc, ktoré som mohla nosiť akurát tak na zmrzlinu, mali strih, ktorý sa teraz nazýva ,,mom“ jeans, ale vtedy sa nazýval ,,lúzer“. Ja som totiž chcela také rifle, aké mali všetky dievčatá – dole troška rozšírené, s vyšívanými kvetinkami alebo s nejakým vyšúchaným efektom. Prvé takéto rifle mi mama kúpila, keď som mala asi trinásť rokov. Neboli úplne s kvetinkami ale mali modernejší strih. Stáli 180 Sk , mama mi ich kúpila v tej takej ľudovej predajni kde všetko stojí  tridsaťdeväť korún.

V tom čase som už mohla nosiť rifle aj do školy, ale ešte stále nebolo úplne vhodné ich nosiť napríklad k lekárovi, alebo na výchovný koncert, za čo doteraz mojej mame ďakujem. Vďaka tomuto, na prvý pohľad staromódnemu prístupu, mi z návštevy divadla či iného kultúrneho diania vytvorila udalosť, na ktorú sa patrí dôstojne pripraviť a obliecť.

Doteraz nemám s denimom nejaký špeci vzťah. Rifle, ktoré padnú ako uliate som si ešte neokúsila. Nie je to úplne ľahké, pozrite:  široké stehná, boky, väčšie bruško, no za to úzky pás. Bedráky okolo mňa ani neprešli, možno raz, ale to sa mi akurát tak vysmiali. Vyšší pás ma núti k rozhodnutiu, či si chcem sadnúť alebo spevniť bruško.

Tieto nohavice, ktoré mám práve na sebe niečo ako zbožňujem. Niekedy je komfort najviac, hej. Tieto sú vysoké, netlačia a síce mi nerobia úplne superskú sexy postavu, ale stále majú plusové hodnotenie v rebríčku kvalita – cena – pohodlie – každodennosť.

 

Košeľu, som pôvodne kúpila mojej mame, ale tá ju odmietla. Nie je to úplne môj obľúbený kúsok, ale takto ma celkom baví.

Túto kombináciu som chcela obohatiť niečím ,,čudným“. Podľa mňa trojkombom platformy , šiltačka a malá okrúhla DKNY kabelka, sa mi to celkom podarilo. Si dovolím neskromne poznamenať.

Ešte vám poviem, ako vznikajú tieto fotky. Neviem či to vôbec evidujete (práve znenazdajky čítate mini prieskum čitateľa), ale na mojom blogu sú kategórie. Teraz ste v kategórií #OOTD . Fotky do tejto kategórie vznikajú tak, že keď som celkom pekne oblečená posuniem osobe s ktorou som môj telefón a tá ma odfotí. Väčšinou je tou osobou Šimon, ktorého to zo začiatku troška obťažovalo ale myslím si, že sme našli pekný kompromis – on fotí môj outfit pred stenou, ale ja musím do toho jesť a nebude to úplne atraktívne. Vidíte, tento príklad si môžete zobrať aj ako recept na šťastný vzťah. V článku rozoberám outfit, ako som k nemu prišla, čo mám rada a čo nie. Takéto články považujem za ,mini“ články a preto ich neposúvam na edit Radke (lebo neviem dávať čiarky, ako ste si mohli všimnúť). Naopak, články v rubrike Fešn (,,veľké“), píšem niekoľko hodín až dní, konzultujem a bez Radky by nemali podobu akú majú. Túto rubriku Fešn tvoria fotky od fotografov, ktorých oslovujem, lebo ich prácu obdivujem. Vyberieme lokáciu, naplánujeme riadne fotenie väčšinou o troch outfitoch, s ktorými mi starostlivo pomáha Dávid – nie ako asistent, ale ako človek, bez ktorého by to tak nevyzeralo, po novom robí už aj make-up, veď uvidíte. Oblečko, do Fešn občas zapožičiam od módnych dizajnérov, niekedy využijem môj domáci fundus či oblečenie bežného nosenia, ktorým Dávid dodá iskru.

Takto to je.

Košeľa: ZOOT

Nohavice: Zara

Boty : Vagabond

Kabelka: DKNY / Cube

 

lydpetrus