#14 Kvalitné topánky a kabátik od Omky

O týchto mojich obľúbených širokých rifliach som písala už viac krát, ale zabudla som ešte na ich jednu bonusovú vlastnosť a tou je, že sa dajú rôzne upravovať podľa stupňov priberania. Rozumej, keď som chudá, tak si ich viem stiahnuť aj dole a majú taký jemne hip-hopový charakter a keď mám pár kíl navyše tak musia ísť pekne hore na pás.  Ako ste si mohli všimnúť teraz sú hore na páse,hh.

 

Keďže mám vyššie nohavice, neodolala som a navrch k chladným večerom som si dala tento roztomilý kabátik od mojej prababky. Myslím, že je vlnený. Chcela som vám napísať akej je značky, ale nenašla som na ňom žiadnu visačku, takže je dosť možné, že je ručne šitý. Vzhľadom na prepracované švy, a celkovú pevnosť a kvalitu strihu by ma to neprekvapovalo (musím zistiť). Keď som ho pred pár rokmi našla u prababky, vedela som, že raz príde jeho čas. A je to teraz, pripomína mi tie také ,,Francúzke“ outfity , keď máte na sebe širokú áčkovú sukňu a hore len taký krátky kabátik z trojštvrťovým rukávom. A však hodí sa skvele aj k týmto širokým nohaviciam, predsa.

 

V mene hesla: Milujem vzory ! som stavila na túto košeľu, jednu z mojich najobľúbenejších. Pamätám sa, ako ju moja prababka nosila k plavkám cez leto. Je biela, bavlnená, extrémne príjemná, a vďaka modrým ,,palmám“, ktoré ma na sebe mi (dovolím si tvrdiť) pristane o troška viac ako biele košele. Aj keď biele košele sú samozrejme korene stromu módy.

 

V mene môjho druhého hesla: Viac je viac! mám na nohách moje obľúbené Campery, ktoré opatrujem ako oko v hlave. Považujem ich za výnimočný kúsok, ktorý sa mi pošťastil. Keď som sa totiž prednedávnom zamýšľala nad mojimi topánkami, uvedomila som si, že jak sa snažím, tak sa snažím stále sú (skoro) všetky čierne a na jedno kopyto. Priznávam, bude to aj tým, že v žiadnom prípade nepodporujem ,,lacné“ topánky z obchodov , kde sa predáva aj oblečenie a nejako mám pocit, že tie naturálnejšie farby sú viac kvalitnejšie, poctivejšie alebo čo. Šimon, ako zarytý barefootista na to má ešte prísnejší názor. A má pravdu. Jemu sa napríklad vďaka dostatočne širokým topánkam úplne vyrovnal palec na nohe a tiež sa mu chodidlo zväčšilo o jedno číslo. Noha mala zrazu priestor a tak sa krásne vyvinula. Dúfam, že ste sa teraz všetci pozreli na svoj Hallux Valgus a oľutovali ste tú svoju výhodnú kúpu plochých tvrdých úzkych balerínok zo Bershky za desku #joj .

kabátik, košeľa : od Omky

rifle: ZARA

topánky: Camper

čelenka: od Mamy

 

lydpetrus