#23 Eko rodina

Tie z vás, ktoré v zime vedia vyzerať elegantne, sú mojimi hrdinkami. Ja v zime väčšinou vyzerám ako strapatá guľa. Večne zauzlené vlasy zapletené v šále, obrovská bunda, ktorú ledva obopne nejaká kabelka a premočené topánky (posledné roky už zablatené).

Za elegantnosť v zime samozrejme nepovažujem 20denové silonky a látkové conversky. A už vonkoncom nie holé kríže. To považujem za hlúposť hraničiacu s chujovinou.

Elegantné mi prídu všetky ženy, ktoré sa popasovali s objemnosťou vrstiev a vytvorili si svoj teplučký, mäkučký štýl, ktorý im zachoval ženské obrysy.  To sa mne nepodarilo.

Poviem vám s každou premočenou kvalitnou koženou čižmou sa cítim bezmocne. Ak mi prefukujú kašmírové pančuchy, je mi do plaču, ak mám medzi šálom a svetrom taký trojuholníček na krku, zúrim.

Tohto roku som to vzdala a vďaka pribúdajúcim kilám (ktoré nie sú spôsobené tehotenstvom ale prežieraním sa) som si vymyslela moje zimné trojkombo: kožuch – otepľovaky – uggy .

 

Pri tejto príležitosti by som vám ešte rada zdelila môj názor na kožuchy (na pravé kožuchy) .

Tohto roku som veľmi prehodnocovala svoj šatník a kúpila som si naozaj minimum oblečenia vo fast ,,značkových“ obchodoch: 2 súpravy prádla v Intimmissimi, náhrdelník v Zara (ktorý som potrebovala ako svadobný opasok ) , plavky v H&M-ku no a to je všetko. Počkať, to je fakt všetko? Ešte troška porozmýšľam. Nie! Ešte som si kúpila dvojo riflí (ešte v januári), dlhé košeľové šaty a topánky na svadbu – ale to bolo v Baťa (otázka: je Baťa fast fashion?) .

Každú jednu vec, ktorú som si kúpila som si totálne zvážila, naplno využila a hlavne potrebovala. Tiež som si kúpila či dostala pár naozaj kvalitných kúskov slovenských značiek a tie dúfam budú nosiť ešte moje deti, rovnako ako ja nosím oblečenie mojej mamy, babky či prababky. Tiež veľmi rada nosím kožuch mojej mamy. Ten kožuch má už vyše 20 rokov, je mi v ňom teplo a tiež si myslím, že z ekologického hľadiska je lepšie nosiť kožuch, ktorý nám roky stojí v skrini, ako si kúpiť každý rok nový umelý kožuch, alebo bundu, na ktorej badať len minimálne rozdiely od tej, ktorú už máte doma.

Samozrejme čo sa týka oblečenia stále mám kopec veci, ktoré by som naozaj chcela, ale moje sny idú novým smerom. Preto namiesto Intimmissimi pravdepodobne pôjdem na stránku Creéme, nohavice budem hľadať v Buffet a plavky napríklad v Plove studio .

Je kopec lokálnych značiek, ktoré majú oveľa krajšie a nápaditejšie veci ako nájdete v ZARA. A vy okrem toho, že prispejete k rozvoju slovenského či českého dizajnu a budete mať na sebe naozaj hodnotný kúsok, ešte aj potešíte toho kto ho vytvoril, pretože osobne si myslím, že pánovi Ortegovi je úplne jedno že máte ,,jeho“ tričko.

 

foto : Šimon Ondruš o 5:30 ráno zo štefanskej zábavy.

lydpetrus