#15 Dlhé šaty a náušnice od Slávky

Dnes ráno ma zobudil Šimon s tým, že autobus ide o sedem minút, zaspali sme a ja to určite nestihnem. Jasné, že stihnem – pomyslela som si. Veď je leto! Stačí si dať do úst žuvačku natiahnuť jeden kus oblečenia a obuť si šľapky. To na lete zbožňujem ! Jeden kus oblečenia a máte vystaráno.

 

Moje obľúbené módne heslo, ktoré som si  sama vymyslela je, že neexistujú škaredé veci, len škaredé kombinácie. A však pri pravidle jeden kus oblečenia, prichádza malá výnimka. Chápete, ak máte na sebe len jedny šaty, mali by aj kus vyzera

Tieto košeľové šaty mi mali poskytnúť jemnú náhradu mojich čiernych šiat, ktoré som stratila pred dvoma rokmi. Teda nestratila, zobral ich nechtiac Bandy, ktorý u mňa vtedy prespával, keď náhodou čítaš, prosím ťa pozri sa doma vo Veľkých Kapušanoch či niekde nie sú, lebo naozaj mi chýbajú. Tie šaty boli dokonalé. Dlhé po členky, čierne na gombíky s veľmi ľahučkého materiálu. Ešte aj vrecká mali. Veľmi som si ich šanovala. Boli to moje najobľúbenejšie šaty a mala som ich na sebe len do päť krát, aby sa mi nezničili. Vždy, vždy keď si nemám čo obliecť myslím na nich ako mi chýbajú. Neviem či ste už niekedy stratili svoj obľúbený kúsok, ale je to veľmi ťažké, len tak zabudnúť. Stále budete hľadať náhradu ale márne, verte mi.

Tieto šaty sú veľmi blízko, až na rukávy, golier a materiál. Je príjemný, až kým sa nespotíte. Teraz mám také obdobie, že všetko čo je po členky zbožňujem. Veľké, široké a veje to keď sa ponáhľate. Pásiky a farba hrajú v môj prospech. A navyše tieto šaty sú jediným kúskom, ktorý som si kúpila vo fast fashion počas týchto výpredajov (pardon, ešte plavky na rýchlovku v deň odchodu na dovolenku) . Stáli 12 eur , jeden by neveril.

Veľké šaty, malá kabelka. To je moja obľúbená kombinácia. Táto minikabelôčka sa radí medzi moje najobľúbenejšie. Nezmestí sa do nej skoro nič, len to, čo potrebuješ a navyše je taká škaredá až je pekná.

 

Na nohách mám Birkenstocky. Sranda, že toto je prvý post v ktorom ich mám obuté a pritom ich nosím denne už tretiu sezónu. Pred troma rokmi, ich nemal ešte skoro nikto. Veľa ľudí (ktorí ich dnes nosia) sa mi ,,vysmievalo“ či mám topánky pre sestričky, hh. Bonus je, že pred troma rokmi stáli o 30 slovom tridsaťeur menej ako stoja teraz (a to neboli v zľave). Najpohodlnejšia obuv vôbec, ktorá možno zo začiatku troška otlačí (nezľaknite sa) v oblastí prstov, pretože pokožka nie je zvyknutá na také ortopedické výčnelky. Rýchlo si však zvykne na toto nebíčko a vám sa bude cnieť vždy keď si obujete troška plochšiu topánku. Jedinú minimini nevýhodičku, ktorú ja k birckenstockom mám je, že tá kožená stielka mi extrémne vysušuje nohy. Ale extrémne. To je však môj problém, viem.

 

Vlastním celkom slušný počet náušníc, ale mám pocit, že všetky som už nejako onosila, prenosila, znosila, či čo a už ma ani nebaví mať na sebe niečo veľmi veľké a farebné, čo môže mať na každý. Poznám cenu a pôvod väčšiny náušníc, ktoré vidím v meste na vašich ušiach. Dokonca presne viem, aké máte s nimi problémy, lebo nech mi nikto nehovorí, že klipsne nikdy nepadajú a tie veľké ,,lustre“ ako to volá moja babka neťahajú uši. Preto medzi moje najobľúbenejšie náušnice patria tieto strieborné slzičky a nie len preto, že ich navrhla a zhotovila moja nová sestra šperkárka Slávka Ondrušová. Šimon mi na narodeniny nechal na mieru vytvoriť celú sadu. Náušnice, brošňu aj prsteň. Spolu tvoria krásny príbeh, niečo znamenajú, symbolizujú. Presne na mieru pre mňa. Čo vám poviem, dobre som sa vydala.

 

Šaty: H&M Trend

Topánky: Birkenstock

Kabelka: DKNY cubeshop.sk

Šperk : Slavomíra Ondrušová môžete sledovať TU

 

 

lydpetrus