#19 Babuline šaty a klobúčik od Zuz

Tieto šaty si moja babka kúpila pri príležitosti osláv MDŽ v pozemných stavbách. Mala dostať vyznamenanie. Neviem či nejaké špeciálne, alebo zato že je žena (čo je samozrejme veľmi špeciálne ) . Vždy mi je záhadou ako sa ja môžem zmestiť do šiat 160cm vysokej a o dvadsať kíl chudšej ženy, ale vidíte to, i keď nie vždy je to tak. Poviem vám, je dosť depka, keď som si musela prešívať gombičku na sukni mojej prababky, ktorú nosila už po troch deťoch.

 

Tieto šaty sú jedny z mála jesenných šiat ktoré mám. Poviem vám v tomto som troška stará škola. Nemám rada ak sa tie isté veci nosia aj v zime aj v lete, len vrstvito. Ja mám rada rôzne šaty na rôzne ročné obodbie. Takže šaty ktoré nosím v lete, si teraz neoblečiem spolu so silonkami a svetríkom. Taká som. Preto som si poctivo ešte pred dvoma týždňami presunula kôpky zo zadu  dopredu. Je jeseň. Šaty sú dlhé a teplé a preto necítim až takú potrebu nosiť silonky – zvlášť v takýto slnečný deň, ako je dnes. Ak by som však silonky musela mať, išla by som do kontrastných farieb – napríklad do svetlofialovej, skoro bielej, ivory. Ak sa necítite môžete si dať samozrejme čierne alebo telové. Telové silonky sú späť. Opäť sa nosia aj v lesklom prevedení. Milujem všetko lesklé, takže som nadšená, ale viete ako, pod čierne nemusíte mať vždy stopercentnú depilku, hh.

 

Ďalší hit sezóny, ktorého sa neviem nabažiť je klobúčik. Tento konkrétne mám od Zuzky, ktorá ho našla v nejakom vintage shope. Ako človek, ktorý nosí ofinu vždy ocením rôzne nové spôsoby maskovania mastnoty. Často mi píšete, že keď si dáte na seba niečo troška viac odviazané, uletené netypické či farebné, všetci ľudia na vás zazerajú a niečo si šepkajú. Poviem vám, ja si ľudí okolo mňa často všímam, a tiež sa na mňa niekedy zvlášte pozerajú, ale vravím si, že ma obdivujú. No a keď som mala tento klobúčik, tak ma obidvovalo mimoriadne veľa ľudí.

Farebné ponožky ma stále neopustili. Zvlášť tieto lesklé sa u mňa držia už asi tretiu sezónu. Aj keď okrem telových siloniek sa vracajú aj telové ponožky a nie je hanba nosiť ich aj tak odokryto priznane.

Topánky, ktoré sú pohodlnejšie ako vyzerajú. Áno prvé tri razy ma naozaj nepríjemne otlačili, nemôžem ich nosiť dlhšie ako 4 dni po sebe ale napríklad hravo zvládli celý turistický deň v Paríži aj iné.

 

šaty : Od babky

kabelka : vintage z Leeds

klobúčik: vintage od Zuz

ponožky : zoot.sk

topánky: Vagabond zoot.sk

lydpetrus