ZBOŽŇUJEM! : Kryty z MY MÁME!

A nejde len o to, že majú aj mňa alebo Šimona. Zbožňovala by som ich aj bez toho.

Pamätám sa, ako som si kúpila svoj prvý iPhon. Bola som vo štvrtom ročníku na výške a pracovala na polovičný úväzok v H&M-ku, takže som mohla mať paušál písaný na seba. Hurá! Celý prvý rok, vždy keď som mala ťažký deň, keď som niečo nestíhala a bála som sa, že o to prídem sa mi v noci snívalo, že sa mi iPhon rozbil. Je to normálne? Je to preto, že som materialistka? Neviem.

Potom, keď som si kúpila (teda v práci dostala) iPhon 7, som už mala toľko rozumu, že som si kúpila riadny kryt a riadne sklíčko. Ibaže ten kryt bol čierny s tou takou dierkou na jabĺčko. Cez Vianoce som kutrala po všetkých obchodoch, ktoré predávali kryty, aby som si kúpila nejaký ten Santa Clausovský, imelovský alebo rolničkovský. No nič sa mi veľmi nepáčilo, akože áno uvažovala som nad Twitty, ktorému zobáčik pretŕčal cez mobil, ale rýchlo som to zavrhla. Mám už svoj vek. Radšej čierny ako idiotsky, no nie?

A zrazu toto. Že bude značka MY MÁME a že chcú mať aj nás s Mišom, že Troška Troska. A tak sme jeden večer u mňa otvorili víno a vybrali naše obľúbené ,,myšlienky týždňa“, ktoré teraz nosíme na krytoch. Viete aký to je pocit? Napríklad tento :

Pamätám sa ako sme so Saškou (spolubývajúca) sedeli na balkóne a fajčili. Aká so bola smutná, že sa mi nedarí, ale zároveň nestrácala nádej o mojej schopnosti. Ako som verila, že raz nájdem super frajera, ktorý ma nebude vláčiť len po tých vozoch , hh.

Tento napríklad vznikol, keď ma pozvali na oslavu, že som akože prekvapenie. Toto sa mi stalo prosím päť krát v živote a dvakrát som prikývla. Že mám prísť na oslavu ako atrakcia. Všetci čakali kúzelnú vtipnú komediantku, nuž prišla som ja – hanblivá, unavená Lýdia.

Pri tých šimonových krytoch by som rada podotkla, že on si ich normálne klepe na stroji a naskenuje. Žiaden font typewriter. Poctivé remeslo.

Toto sme povedali so Šimonom spolu. A veľa sa smiali.

 

A toto je moje najobľúbenejšie:

 

A toto nie je o mne, to vzniklo ešte predo mnou, ale veľmi sa mi hodí :

 

No a nejde len o to, že nájdete krásne kryty či už plné ,,hlášok“ od Troška Troska, poézie od Slovník cudzích snov a.k.a Rozum vo vrecku, malieb od Dominiky Žákovej, kresieb od Planéta 220 , obľúbených právd od Kristíny Farkašovej,  ,,tetovaní“ od Bumpkin či Kvetoslava Tattoo a mnohých iných. Ale aj o to, že tie kryty sú mega funkčné. MEGA FUNKČNÉ som musela ešte aj s capslockom, pardon.

Ja uprednostňujem verziu ,,tough“. To je taká, ktorej vnútro tvorí ešte taká guma. Poviem vám to takto, od nervov som neraz ani nedvakrát prepytujem jebla, mobil o plávajúcu podlahu. A prežil. Kryt je doškrabaný, to hej. Ale mobil je plne funkčný. Vďaka tomuto krytu je síce troška mohutnejší  a všetci sa ma pýtajú aký to mám telefón, neveria, že takto mohutný je iPhon. Image je na nič. Ja mám iPhon bez jediného škrabanca. Takže mi tu nefrajerujte  s tenkým iPhonom a rozbitým displejom, lebo ja sa môžem slobodne rozčúliť aj s mobilom v rukách.

Ak sa však poznáte a viete, že nemávate sklony k deštrukcií toho čo vám prvé padne pod ruku, máte na výber aj troška elegantnejšiu verziu ,,snap“ . To vám pekne ochráni všetko najdôležitejšie pred poškrabaním a mini pádikom.

Všetky kryty nájdete v Samsungovom aj iPhonovom rozmere a tiež v lesklom alebo matnom prevedení. Pri Rozum vo vrecku si dokonca viete vybrať aj farebný podklad. Vlastne aj my Troška Troska sme spravili aj mužskú šedú verziu.

 

No, jednoducho kryty z MY MÁME sú superkryty. Tak ich majte.

 

Kryty si viete pozrieť TU.

Sledovať instagram TU.

A facebook TU.

foto : Daniela Slávik 

lydpetrus