#6 Zlato a striebro idú do kopy, už to pochop!

Povedala som si, že keď mám teraz viacej času, budem sa aspoň pekne obliekať (takže máme doma megabordel). Tiež som sa rozhodla, že totálne obmedzím nakupovanie. Akože, nie úplne a tak radikálne ako moja kamarátka Džejna ( jej rok bez nákupov a najlepšie knihy môžete sledovať TU), ale len tak. Lebo ma to akosi troška prestalo baviť, lebo ma rozčuľuje hudba v nákupných centrách, lebo Šimon za posledný týždeň videl neskutočne veľa dokumentov o plastovom ostrove, lebo na to ani nemám peniaze a tiež preto, lebo tvoriť nové kombinácie z mojich starých šiat, je oveľa zábavnejšie ako si kupovať stále nové a nové kúsky, no nie? No áno!

Nikdy som si nebola bývala myslela, že túto košeľu s touto sukňou a s týmto svetríkom dám dohromady. A vidíte.

Takže, vzniklo to takto:

Najprv som si povedala, že dnes si chcem dať sukňu. Keďže do dvoch sa nezmestím, tretia je príliš krátka (na to, že toto mal byť pôvodne piknikový outfit), ďalšie dve som požičala kamarátke (lepšie požičať ako kúpiť – som niečo ako knižnica oblečenia ) a na ostatné som vôbec nemala náladu. Vyhrala táto. Jednoduché vlastne. Ibaže strieborná sukňa rovného strihu podporí moju nesúmernú postavu s krivými bokmi a veľkým bruškom. Potrebovala som to patrične zakryť. Napadla mi táto dlhá pásikavá košeľa pripomínajúca pyžamo. Spolu to však nevyzeralo až tak dobre a ani počasie tejto kombinácií (našťastie) neprialo. Chcelo to niečo navrch. Sako? Kabátik? Svetrík? Svetrík! Veď len skúsim a áno! Maličký svetrík zo sekáča to celé veľmi pekne ozvláštnil. Doladila som to touto mojou milovanou kabelkou (ako sa tuna medzi nami dievčatami vraví) s mentolovým akcentom. A totálne cielene som zvolila zlaté náušnice, aby som vyviedla z omylu všetkých, ktorý si ešte stále v roku 2018 myslia, že zlato a striebro spolu neladí. Ladí!

Uznávam, pančušky mohli byť aj iné ako čierne a menej denové ako 60 ale v tomto prípade obliekaš čo máš.

Topánky, moje milované Vagabondy, ktoré som mala prvý krát túto sezónu a druhý krát ich budem mať najskôr o týždeň. Ale verím, že ich rozchodím. Chrbát ani prsty na nohách prekvapivo vzhľadom na ich tvar nebolia. Čo je zázrak. Ale pri Vagabondoch som zvykla.

Na záver : Pre mňa je úplne na prvom mieste najdôležitejšie pri výbere oblečenia, čo všetko sa v daný deň chystám zažiť. S touto kombináciou som bola na konkurze, pracovnej káve, vernisáži a na pive do rána. A pohodka jahodka.

 

Sukňa, košeľa : H&M

svetrík : sekáč

náušnice: ZARA

kabelka: DKNY 

topánky : Vagabond zo ZOOT  

lydpetrus