#18 Dedova bunda

Pred dvomi rokmi, keď sa opäť vrátili maskáče do módy, som v garáži Deda Mateja uvidela túto bundu. Pamätám si ju ešte z detstva, chodil v nej na ryby. Pred dvomi rokmi Dedo už ryby nechytal, udice rozdal (aj ja mám jednu na skrini) ale bundu stále mal. Tak som si ju zobrala,  štyrikrát oprala a dvakrát ešte s octom, aby som už necítila zápach nafty z garáže. A teraz by som tak rada cítila, keby ste vedeli. . .

Videli ste novú kolekciu SS19 NEHERA ? Volá sa The Collective a je inšpirovaná Slovenským Národným Povstaním. Nájdeme v nej oranžovú, krémovú, hnedú, čierny lesklý akoby vojenský plášť a tiež tento vzor ihličia. No a prednedávnom sa stalo toto : mala som tú česť a na PFW som robila choreografiu a modelku pre NEHERU. Prídem na fitting a ako prvú veci, ktorú mi dali vyskúšať bola košeľa s týmto vzorom. A ja som plakala a potom sa smiala, lebo takéto veci, to vám poviem to je riadna sila.

Keďže táto bunda je povýšená na niečo oveľa vyššie ako kus odevu, môžem si ju nosiť k hocičomu. Tuna som ju skombinovala s karovanými nohavicami. Tohto vzoru sú teraz plné obchody. Saká, kostýmy i čiapky. Pre mňa je to vhodným vzorom na kombinovanie ďalších vzorov.

O Camperoch som písala už viackrát, aj keď na prvú pôsobia ako ťažko kombinovateľné, sú presne tým kúskom, ktorý sa neoplatí dávať si k jednoduchému outfitu. Je to už raz tak. Niekedy máte niečo veľmi zložité, farebné, vzorované, čo si vyžaduje jednoduchosť a niekedy aj tie najfarebnejšie a najčudnejšie veci potrebujú ešte viac farieb a vzorov, aby to nepôsobili dojmom- ,,som tu, lebo mi to poradili“ alebo ,,som tu ale bojím sa“. Ja kričím : NEBOJÍM SA! Hlavne poviem vám po tomto Paríži sa nebojím ničoho, čo sa týka módy. Naozaj, riskujme!

 

Keď viac, tak ešte viac. Šatky sú späť. Och inak, tohto jesenné trendy, to je blaho. Ja inak trendy neznášam, veď viete, ale tieto sú naozaj veľmi vydarené, až tak že vám o nich chcem napísať. V tomto outfite vidíme rôzne farby, vzory i materiály, tak čo tak ešte svietiace tričko , hh? Čierne tričko so svietiacim kruhom značky Lemur. Tieto tričká si so Šimonkom kupujeme na poly, vtip je v tom, že väčšina párov to robí tak, že si muž vyberie veľkosť na seba, aby to žena mala oversize, no my to máme opačne #lol.

Kabelka je z Chorvátskej ZARY tri roky dozadu. To som tam bola ešte s bývalým frajerom a teraz som vydatá. Táto kabelka zvládne všetko.

Toľko humor na záver, teším sa pri ďalšom outfite, papačko!

Bunda: od Deda Mateja

Tričko: Lemur

Šatka: od mamy

Nohavice: H&M (rok dozadu)

Topánky: Camper (zoot.sk) 

lydpetrus