#24 Ako na mastné vlasy

To, čo si ráno oblečiem väčšinou súvisí s mojou náladou, príležitosťou, či náročnosťou dňa. Niekedy sú však dôvody iné, ako napríklad keď máte mastné vlasy …

Vlasy si zvyknem umývať raz do týždňa, teda približne každých 5-6 dní. Snažím sa umývať ich v čase, kedy viem, že ešte pár hodín budem doma, aby prirodzene vyschli. Som totiž jemným odporcom fénov. Áno, vysušujú vlasy, ale to mi je v podstate jedno. Fénovanie ma zaťažuje skoro ako žehlenie. Keď sa mi hodí košeľa k nohaviciam, ale nie je vyžehlená, jednoducho si ju nedám. Takto som si už neobliekla niektoré veci aj dobrého polroka. Samozrejme, z času na čas zoberiem všetky veci, ktoré treba vyžehliť a urobím to nárazovo. Teraz som si uvedomila, že podobne to riešim aj s umývaním topánok. Ale späť k fénu. Ak idem na nejakú udalosť typu ples, premiéra, párty vlasy si umyjem, vyfénujem, nakulmujem…bežne sa však radšej prikláňam k riešeniu akým je pokrievka hlavy.

Mala som chuť na šilt, no v šiltovkách mi je ešte stále chladno. Spomenula som si na prilbu, ktorú som si pred dvoma rokmi priniesla z Paríža. Tmavomodrá sa krásne vynímala s dedovou zelenou košeľou. Chcela som viac. Nie jeden goriel, ale dva. Pridala som Omkine šaty, ktoré nezapnem a preto ich nosím rozopnuté (logika). Keď som mala dva goriele, chcela som tri a tak som pridala ešte maminu rifľovku.

Asi som vám to nespomínala, možno ste si to všimli, ale pribrala som. Čierne zamatové nohavice sú jedny z dvoch na gumičku, ktoré vlastním, takže neni o čom. Navyše zbožňujem ak ich mám zakasané v snehuliach. Príde mi to ako niečo čo sa nemá, ale keď sa to deje, je to šťastné.

Svetlá bunda, ktorú sme našli pri kontajneroch a kabelka akú som už rok zháňala.

Nesmejte sa mi, ale niekedy mám v hlave také vízie, zjavenia. Pred rokom to boli tieto malé taštičky. Zháňala som ich po všetkých michalovských číňanoch. Po ľadvinke som túžila mať taštičku do ktorej sa zmestí buď mobil alebo peňaženka. A vidíte to, rok s rokom sa stretol a týchto tašiek sú plné obchody. Tú moju som našla v maminej skrini. Dostala ju ako bonusovú tašku k cestovnej. Tohto roku sú jednoducho v trende čo najmenšie kabelôčky (vlastne, vo svete už troška dlhšie). Slovom: Čauko ľadvinka, vitaj kabelka na mobil a kreditku!

 

lydpetrus