TU SME!

Toto je náš oficiálne prvý príspevok na blogu. Mám obrovskú radosť, že sa to (konečne) podarilo. Je to neuveriteľné, najmä vzhľadom na to, že si neviem vložiť ani hudbu z počítača do mobilu a zrazu toto! Naša vlastná stránka, kde si môžem písať všetko, čo chcem. Hocijako chcem. Môžem dokonca robiť aj gramatické chyby (to snáď nie, ale čiarky sú môj nepriateľ). Cítim takú slobodu v srdci, že až (aj by som skríkla, ale troška sa hanbím, lebo som v kaviarni, tak sa len usmievam). Môžem tu písať o tom, čo cítim, o tom, čo a ako si myslím, ale hlavne o tom, prečo ma tak baví (ne)uvažovať nad tým, čo si oblečiem. Obliekanie je pre mňa hra a keď to ladí, prirovnávam to k (napríklad) dobrému divadlu. Aj keď to znie povrchne, tu to tak znieť môže, pretože toto je náš blog a tu je na to priestor (hahahahaha).

img_1578-l

Povrchnosť je momentálne to, čo ma trápi. Ale to je všetko, čo práve viem na túto tému povedať, pardon.

Tento blog vznikol preto, lebo som to chcela už dávno, ale stále som sa k tomu nemala. Lenže teraz som sa rozišla s frajerom a vo všetkých mojich obľúbených romantických filmoch mi poradili, aby som si zamestnala myseľ niečím iným. Tak som si našla novú prácu, zapísala som sa na jogu po práci (keďže už tam mám po čom chodiť), rozbieham videoprojekt a do konca roka by som chcela mať ešte tri premiéry. Takže žiaden čas na kokotiny (asi tu budem veľa hrešiť, môže sa to?).

img_1648-l

Ale tento blog nie je len o mne a o mojej slobode. Slobode slova.  Je to aj o Andrei, ktorá tú slobodu vr fotkami. Keď som uvažovala nad tým, aký fashion blog by som chcela mať, vedela som, že fotky nesmú len zobrazovať to, čo mám na sebe či dopĺňať text. Fotky musia mať svoju osobitnú kategóriu. Svoj osobitý charakter. Svoju osobitú výpoveď.

img_1901il

Andrea vraví toto: ,,Milujem situácie zľahka na hrane, rada ich vytváram a ešte radšej fotím. Baví ma, keď aj banálne snímky majú v sebe zakódovanú istú výpovednú hodnotu, jemnú pointu, vtip či nadsázku a nestanú sa len umelými zábermi podľa akejsi vopred určenej zaužívanej šablóny.

Vždy ma bavilo zoomovať na chyby a zároveň ukázať ich neotrelú krásu, krásu latentnej škaredosti, (takú, keď aj ortopedické sandále zo smetiaka v novom svetle celkom prirodzene vyniknú).

Milujem hru improvizácie; energie, ktoré sa v procese zladia a veci sa vyskladajú ako puzzle. 

Z tejto spolupráce sa teším, bude to celé o akejsi hre, energii, živelnosti, slobode a posúvaní hraníc, pokusoch, kam až chceme zájsť a čo z toho v závere vznikne. Stay tooned!“

img_1742-l-ll-s

A, samozrejme, bez Dávida by to nefungovalo. Svojím jemným očkom sa o nás stará a drží mieru vkusu. Mám pocit, že ja som vždy bola tímový hráč. Či už dobrý alebo zlý, proste bola. Hlavne neviem pracovať úplne sama. Mám rada, keď jeden vetu začne a druhý ju dokončí. Keď to vidíme.  Vtedy mi je dobre. Vtedy nám je dobre.

Tento blog má ambíciu byť fashion blogom. Ale možno sa mu to nepodarí. Možno to bude len naša terapia. Lebo sme sa nevydali.

Matejka Samuel