Manželia a Vianoce

Jeden z mojich najobľúbenejších vianočných príbehov je poviedka od O. Henry – The Gift of the Magi. Príbeh o manželoch, ktorí nemajú peniaze na darček pre toho druhého, preto si dá žena ostrihať svoje dlhé vlasy, predá ich a svojmu mužovi kúpi retiazku na vreckové hodinky, ktoré zdedil po svojom otcovi. Muž chce kúpiť svojej žene sponu do jej krásnych vlasov a tak jeho  vreckové hodinky predá.

Na tento príbeh som si spomenula, hneď ako som rozbalila darček od Šimona. Letenky do Madridu na marec. Predstavovala som si ako si strihám vlasy. Rozplakala som sa dojatím a čakala kým si Šimon prečíta venovanie v Snehovej Kráľovnej o tom, ako v marci pôjdeme do rodného mesta Hansa Christiana Andersena. Na okamih sme stŕpli, začali sme sa smiať, plakať a potom si skontrolovali dátumy na letenkách. Tesnotka s pár dňovým rozdielom, ale neprekrývame sa, hurá!

Dojemné je na tom okrem iného ešte to, že sme si navzájom dali letenky na miesto, ktoré nás samotných až tak neláka, ale ten druhý po ňom túžil.

Takže my, manželia Ondrušovci, sme si naše prvé manželské Vianoce dali rovnaké darčeky, lebo sme cítili, že nám chýba cestovanie, beztoho žeby sme si to povedali nahlas.

No a úprimne, letenky sa dajú kupiť aj tesne pred večerou, všakže.

 

Krásne sviatky a veľa lásky.

 

Lýdia O.

 

lydpetrus