#4 Červená kožená bunda

Nakupovanie v sekáčoch mi nikdy nešlo. Trvá to dlho, musím sa dotknúť príliš veľkého množstva vecí, som nervózna z toho, že to nemá systém, neviem za čím mám presne ísť, som nervózna z toho, že nosím veľkosť, akú tám málokedy nájdem. Aj napriek týmto problémom mám niekoľko vymakaných sekáčovských kúskov. Trebárs moje najobľúbenejšie spoločenské šaty, ktoré som mala aj na DOSKY, aj na takých oslavách, kde bol aj prezident.

 

Všetkých, ktorí vedia nakupovať v sekáčoch úprimne obdivujem. Medzi moje sekáčové vzory patrí napríklad Red Poppy Zuz alebo Ivan Kašša. Ja dávam prednosť mojim predkom. A teda, ako som tu už viac krát písala, zbožňujem sa prehrabávať v skriniach mojej mamy, babky, prababky a hľadať. Je to trochu depka, keď si musím prešívať gombík troška bližšie ku kraju, lebo inak si sukňu, ktorú moja prababka nosila po troch deťoch, nezapnem, ale dá sa to zvládnuť. Ešte viac ma na tom baví kombinácia týchto starých prababkiných vecí s novými. Napríklad s touto bundou. Kostým s jabĺčkami z (asi) 60-tych rokov som skombinovala s lesklou červenou koženou bundou, kabelkou s kožušinkou (celý čas mi nenapadlo dať si ju takto krížom) a hrubou modrou čelenkou, ktorú nosila moja mama, keď som sa narodila.

Kožená bunda

 

Viem, že kožená bunda nie je úplne správny výraz, ale komu by sa chcelo dookola písať, že koženková? Keby som chcela byť úplne najúprimnejšia a najbližšie k pravde, možno by som dokonca musela písať, že latexová. Tak mi, prosím, odpustite a skúste sa uspokojiť s koženou.

 

V časoch, kedy kožená bunda ešte len začínala byť povinnou výbavou šatníka, nemala som ju. Prišlo mi nelogické nosiť kratučkú maličkú bundičku, keď mám velikánske brucho a kríže náchylné na seknutie. Načo by som nosila niečo, čo nemôžem ani poriadne zapnúť? A tak som čakala, kým tento trend odíde, a ja si budem môcť vychutnať jar či jeseň v niečom, v čom mi je príjemnejšie a čomu rozumiem. Ale trend neodišiel. Našťastie sa však vylepšil, vďaka čomu existujú alternatívy, ktoré ja zbožňujem. Jedno slovo: OVERSIZE! Táto červená kožená bunda by síce mala byť troška oversize a dlhšia, ale keďže ma hneď na prvý pohľad očarila svojou farbou a lesklom, musela som sa zmieriť s posledným číslom, ktoré bolo v obchode – S. Vlastne je to písmeno, ale chápete. Ale zapnúť zapnem a na kríže mi nefúka. Ideálna.

 

Verím, že si aj vy nájdete tú svoju. Prosím, len buďte opatrné s výberom farby, lebo podľa môjho skromného názorčeka si nie každá farba môže dovoliť byť na koženej bunde.

Skúste to napríklad na lovely.sk .

lydpetrus