ZBOŽŇUJEM! : Moje nové veci z Paríža!

 

Och, ako to znie veľkolepo a pritom to vôbec tak nie je

Už som to tu spomínala viackrát, ale hrdo to poviem znova. Posledný rok vôbec nenakupujem. Nie prísne, ale rázne. Prestali sa mi zrazu páčiť veci v obchodoch , prestalo ma baviť utrácať obrovské sumy za polyester a kupovať si čo majú všetci.

Nehnevajte sa na mňa, možno vy zbožňujete mať čo majú všetci, ale ja teda nie. Verím, že raz dospejem do štádia, keď si budem dávať veci šiť na mieru, zatiaľ mi stačí len vyťahovať oblečenie z prababkinej skrine a nosiť si kúsky z výletov.

Preto v tomto súhrne o mojich nákupoch z Paríža nenájdeme holdy tašiek, ale len pár vecí na pamiatku.

Baretky!

Áno, nosia ich tam všetci. K sukniam, k šatám, k monterkám ! Baretka je neoddeliteľnou súčasťou francúzskej módnej kultúry. Mne pripomína moju prababku. Baretke som podľahla s príchodom na vysokú školu. Vtedy som už prababke ukradla prvé dve – bordovú a zelenú, ktoré som veľkým nešťastím zapotrošila. Inak som človek , ktorý si veci váži a nestráca, naozaj! Z Paríža som si priniesla v dvoch farbách. V oranžovej, ktorú som donedávna veľmi neobdivovala ALE videla som ju na jednom dievčati v Pompidue. Mala ju k rifľovej zateplenej bunde Levi’s a vyzerala božsky! Druhú farbu vybral Šimon. Vraj keď sme v Paríži, musím si kúpiť baretku vo farbe parížskej modrej, hh.

 Rukavice!

Sen! Kožené rukavice, ktoré presne sadnú na zapínanie. Predstavujem si ich ku kabátiku s trojštvrťovým rukávom, alebo k môjmu fialovému kabátu, ktorý s vytvorí farebný kontrast. Ja som taká šťastná, že som objavila farby, že som objavila kontrasty. Najradšej by som všetko nosila dohromady. (ale s vkusom)

Kozmetika:

Prečo som si kúpila kozmetiku, ktorú dostaneme aj na Slovensku? Lebo je francúzska a stojí o polovicu menej!

NUXE – o tomto suchom oleji ste už asi počuli, ak nie nevadí, lebo ani ja pred tým nie. Je to teraz veľký hit, ale poviem vám oprávnene. Používa sa na tvár, telo aj vlasy. Pokožku vyživí a obohatí o vitamín E (čo je dobré), prednedávnom zmenili zloženie a pridali aj argánový olej ( čo je tiež dobré), navyše prenádherne vonia. Vonia tak, že ho používa aj Šimon. A Šimon nepoužíva nič, takže je to veľký úspech. Na Slovensku ho asi dostať v lekárni , alebo si ho môžete objednať cez internet. A však v Paríži stál 17eur. Tu stojí skoro dvojnásobok.

Avene – používam už asi rok. Začala som micerálnou vodou, ktorá mi vyhovovala viac ako klasická ružová Bioderma, postupne som prešla na odličovacie mlieko, telový krém, pleťový krém. Teraz som vyskúšala túto pleťovú krémovú emulziu, ktorá sa ,,vpijáva“ troška dlhšie, ako som zvyknutá, ale dám tomu čas. Používam ju druhý deň a som spokojná, dám vedieť neskôr, dobre?

MAVALA – moje obľúbené laky na nechty v krásnych odtieňoch, stoja v Paríži tri ečká, neni o čom. Siahla som po tomto takmer NUDE odtieni, že to teda opäť vyskúšam. Všetci milujú NUDE a vyzerá to naozaj veľmi pekne, ale mám pocit, že keď si ja dám telové nechty vyzerá to,  ako keby som presádzala kvety v blate.

 

MUJI!

Táto japonská značka v sebe ukrýva všetko, čo nepotrebujem ale chcem, resp čo nechcem ale potrebujem. Keď som do MUJI zobrala Šimona, najprv povedal, že je to niečo ako japonský Tiger, ale postupne si uvedomil, že nie. Keď ste v MUJI chcete každú jednu dózičku a je ťažké sa ovládať. Ja som si kúpila transparentnú taštičku, aby som nemusela cestovať vždy len s tými uzatvoriteľnými sáčkami a Šimon si kúpil zápisníky. To je vlastne jediná vec, ktorú si on doprial a mne odľahlo, že aspoň niečo. Poviem vám, som síce na seba hrdá, že nenakupujem až tak veľa ale stále nakupujem viacej ako Šimon. A keď ja by som tak chcela aby si aj on urobil radosť a odmenil sa.

Keďže tento Paríž bol tak trocha aj naša svadobná cesta, kúpili sme si aj spoločný dar – metličku a smetničku (lebo to sme doteraz nemali) .

lydpetrus