o vôli a ceste

Písať o Clean Programe som najprv nechcela, pretože podľa mňa ho veľmi pekne popísala Zuzka, na jej blogu. Potom som si povedala, že predsa len ona to prežívala troška ináč ako ja, žeby som to po tých troch týždňoch mala predsa len napísať. Nemyslela som si, že to budem až tak veľmi s vami zdieľať (pretože som si nevedela predstaviť, že to, čo budem jesť bude aj vizuálne atraktívne) , ale keďže som zdieľala a vám všetkým urobila chúťky, denne mi prišlo mnoho správ, že čo to teda je.

 

Tak to to teda je : S #cleanprogram začala Zuz. Držíte ho 21 dní, na raňajky a večeru jete smoothie a obed máte normálny, s tým, že nemôžete niektoré veci ako : lepok – čiže ani kuskus, bulgur, špaldu, raž, ani laktózu, ani kávu, ani alkohol (i keď píše tam že jablkový cider a červené vínko áno). Nemôžete ani exotické ovocie, ani banány, ani jahody ani mäso (len kuracie). Zoznam čo vlastne môžete je TU a to čo nemôžete je TU .

 

Všetci mi hovorili ako sa na to musím veľmi pripraviť, ale ja som sa nepripravovala vôbec. Nedeľu pred tým som celú prejedla. Boli sme v SOHO a potom sme si kúpili obrovskú zmrzlinu, rybaciu nátierku a veľmi veľa sladkostí. Dokonca som zahlásila, aby sme prestali na chvíľku jesť, nech troška vyhladneme a dáme si opäť veľmi veľa.

 

Prvý týždeň som nedodržiavala úplne podľa predpisov. Na raňajky aj večeru som smoothie mala, no obed som jedla normálny. Teda, taký že som išla každý deň do vegetariánskej reštaurácie. Čiže zdravý, ale nedávala som si pozor na sóju, tofu či zemiaky a jedla som aj to. Hlad som necítila, ani únavu. Práve naopak, mala som veľa energie, bola som akási pokojnejšia. Na konci prvého týždňa sa mi dokonca prispôsobili chute. Nemala som vôbec chuť na sladké, ale na brokolicu, mala som obrovskú chuť na brokolicu a fazuľu. FAZUĽU!

 

Milujem ďatle. Doteraz som ich jedla asi tri krát v živote. Také, keď ich mama kúpi na Vianoce v takom bielom plastovom obale napichnuté na takú plastovú tyčku s hrotmi.

Nikdy mi to nechutilo a teraz ? Je to moje najobľúbenejšie ovocie. A milujem hrušky, aj cviklu a pre ružičkový kel som skoro plakala.  V pondelok si žena oproti mne dala LEO a pila Coca- Colu a ja som si pomyslela- prečo?

 

Teraz sa pozerám na potraviny trošku ináč.

Napríklad sme boli v sobotu v rybárni, kúpili sme si Pražmu. Mali na výber takú z chovu alebo takú, ktorú ulovili talianski rybári. Tá z chovu berie ešte ako mladá antibiotiká. Čo myslíte ktorú sme si vybrali? Dali sme si k nej grilovanú zeleninku priamo z trhu od lokálnych farmárov zo Stupavy.

 

Ako to robím ja :

 

  • Mandľové mlieko by ste si mali vyrobiť (ja som si ho len raz) pretože tie z obchodu majú v sebe pridaný cukor , ja pijem Nemléko
  • Na raňajky si dávam ovocné a na večeru zeleninové smoothie
  • Cez deň si skoro nič nezobem, keď tak troška orechov, alebo keď mám chuť na sladké tak ďatle
  • Boli sme v kine a ja som si namiesto pukancov dala cícer (mňam)
  • Učím sa variť, nikdy by som si nebola pomyslela, že ma to bude aj baviť, navyše som nevedela, že jedlo sa dá navariť aj za pol hoďku (aj s prípravou) mala som o varení úplne mylné predstavy
  • – Ak vám už nenapadnú kombinácie na smoothie, pýtajte sa kamošov, boli by ste prekvapení. Mňa dostala kombinácia od Laury: Hruška, Uhorka, Zeler

 

 

Priznám sa, ja som do tohto #cleanprogramu, išla hlavne kvôli tomu, aby som schudla. Dnes je 14. deň a ja mám o 5kg menej. Zmestím sa do nohavíc, ktoré som na sebe nemala rok. Tento posledný tretí týždeň bude však najťažší. Idem totiž na dva dni domov do Michaloviec na oslavu a asi na tri dni do Prahy, bude náročné vedieť si to tam zariadiť, ale kde je vôľa tam je cesta.

 

Ďakujem Ti Zuz, že si mi ho ukázala.

lydpetrus