#22 šaty ma robia človeka

Ako na vás vplýva vaše oblečenie? Mení sa vaša nálada, podľa toho čo máte na sebe? Mňa to mení až do takej miery, že sa za to hanbím. Nehovorím len o tom, že milujem byť chameleónom ktorého ľudia nespoznávajú. Pri všetkej skromnosti, viem, že mám jedinečnú superschopnosť vyzerať na nepoznanie keď mám okuliare a nie som namaľovaná nedajbože v šiltovke a keď som vyštafírovaná.

Keď mám na sebe napríklad elegantné čierne šaty, vyžehlené vlasy a červený rúž, som zvláštne vystretá, nehovorím nahlas a cítim sa tak naškrobene, akoby sa zo mňa stratil všetok humor. Som opatrná, neobjímam sa, len mierne priložím líce k lícu a tak zvláštne spomalím.

 

Potom mám aj také, keď sa ráno ponáhľam alebo sa mi jednoducho nechce a oblečiem si prvé čo uvidím. Je to škoda, lebo ten deň pre mňa väčšinou nestojí za veľa. Povinne si ho odžijem, splním si čo mám ale nič zaujímavé neočakávam. Viem, že je to smutné, pretože ako by mohlo naše šťastie a zážitky súvisieť s tak povrchnými vecami akými sú šaty. Ale takto to mám. Šaty ma robia človeka.

Ak si dám ráno záležať, upravím, doladím, ten deň ako keby zrazu dostal šťavu. Zmysel. Užívam si ho. Je to hrozné, ale ja som veselšia, naladenejšia, žiarivejšia, zmyselnejšia.

Samozrejme, nie každý sa cíti dobre v tom istom. Nezáleží, či som za peknú, vtipnú, temnú. Však najlepšie sa rozhodne cítim, keď má moje oblečenie príbeh, zmysel a humor. Napríklad v tomto outfite som sa cítila ako pravá ja. Áno, keby som mala definovať kto som, tak som toto.

Sukňa od prababky, ktorá je súčasťou kostýmu

Volánová blúza z New Yorkera za jedno euro kupovaná pred desiatimi rokmi v Michalovciach

Bunda po mojom najmilšom Dedovi Matejovi,

Kvalitné okuliare kúpené za prvú výplatu,

Farebné tenisky v ktorých nebolia nohy nájdete aj TU

Ivory pančuchy lebo tie čierne už nie je to, čo to bývalo (nájdete v Calzedonia)

Kanken na chrbte z ktorého nebolí chrbtica majú aj TU

Takto by som chodila každý deň.

Foto : manžel na Olympus Mju 2 , ktorý sme dostali ako svadobný dar

 

lydpetrus