ZBOŽŇUJEM! : Soľná hruda( je moja láska)

       

 

Môj blog mám veľmi rada. Je to niečo ako verejný denník, je to pre mňa čas, kedy sa naozaj sústredím a premýšľam, ako sa vlastne mám. Vďaka blogu s vami veľa vecí zdieľam, vy to vzápätí zdieľate so mnou, mňa to dobíja, dojíma. A tak. Nielen preto, že viem, že niekto číta to, čo hodiny píšem (pozn. toto som písala len 20 minút, lebo mám rýchlu radosť), ale aj preto, lebo viem, že v tom nie som sama (a to je skvelý pocit) .

Ale život by nemal byť len o dospievaní a premýšľaní, mal by byť aj o zbožňovaní (myslím si). V minulosti sa ženy stretávali v kruhu pri ohni, kým muži lovili. Dnes sa ženy stretávajú pri káve a rozoberajú mužov, iné ženy a kozmetiku. Môj život bol doteraz veľmi rýchly. Len na takú kávuvíno s kamoškami. Teraz som spomalila, učím sa vnímať svoje telo, svoje nálady, svoj cyklus, svoje potreby. Keď mám mega chuť na sladké, doprajem si ho, ale vnímam dôvody, prečo naň mám chuť.

Momentálne som pribrala 4 kg za 2 týždne, a tak som si včera dala posledný kúsok pizze, kúpila som si krém, po ktorom som už mesiace túžila a v piatok večer som si dala wellness day. V mojom jazyku to znamená masku na tvár, voskovanie chĺpkov nad hornou perou, trhanie obočia (po dvoch rokoch!!!) a odlakovanie zvyšku laku.

Mám 26 rokov, hľadám si dobrú kozmetičku, v lete chcem vážiť 59 kg (teraz je moja normálna váha 66 kg, ale po týchto dvoch týždňoch 70 kg). Áno, uvedomujem si, že ide Veľká noc. A to vy ešte možno ani neviete, aké lakocinky so sebou nesie východniarska Veľká noc!

Nechcem detox. Chcem zmeniť stravu, vedieť sa pri zohnutí dotknúť dlaňami zeme, chcem vedieť spraviť šnúru, chcem skôr vstávať, viac sa usmievať, sprchovať sa kratšie s chladnejšou vodou, vždy si lakovať nechty, veľa sexovať, prečítať všetky knihy, ktoré doma mám (a ďalšie si nekúpiť, kým to nesplním), ísť na zubnú hygienu. A vymyslieť niečo veľké. Dosť bolo Kliniky Grace a vstávania o desiatej. Na toto zúfalstvo som príliš šikovná.

Hopa, troška nám to skĺzlo. Pôvodne to mal byť článok o kozmetike. Takže späť.

So svojou kozmetickou výbavou som veľmi spokojná. Jasné, že by som chcela prejsť na prírodnú kozmetiku, lenže mne nie všetko prírodné robí úplne dobre. Napríklad môj Šimon si umýva zuby kokosovým olejom. Vyplachuje si ním ústa 15 minút. K tomu som sa ešte nedostala, ale už som trebárs vylúčila deodorant a začala som používať „soľnú hrudu“. Teda kryštál.

Teraz vám poviem niečo o mojom potení. Potím sa veľa. Hlavne preto, lebo som človek, ktorý si radšej niekam pobehne, než keby mal o 5 minút skôr vstať. Aj napriek tomu, že väčšina môjho oblečenia je bavlnená, môj pot v poobedňajších hodinách páchne.  Dlho som striedala 2 deodoranty, ktoré mi zaberali – Adidasdačo Fresh a Nivea. Mala som pár pokusov, kedy som začala používať La Rosche Posay (lebo neobsahuje alumínium), prípadne Alverde s rozprašovačom. Verím, že tieto deodoranty sú pre niekoho skvelé, ale mne nezaberali. Už okolo obeda som držala pazuchy pri tele. Teraz som objavila tento zázrak. A ja nesmrdím, nevoniam, nič, len som s prirodzenou pazuškou. A občas aj s polyesterovou blúzkou po babke a bez následkov. Zázrak! Zázrak! Zázrak! A tak volám: Kúpte si to. Stojí to 6, 90 €. Túto soľnú hrudu mám tak rada, že mám dokonca pocit, že je to blud. Chápete, prirodzená ľudská vlastnosť – keď je niečo dokonalé, neveríte tomu. Ak náhodou tušíte niečo o tom, že je to podvod, prosím vás, povedzte mi to! Ak to totiž nie je podvod, naozaj to neupcháva póriky v pazuške (a ešte aj neobsahuje to spomínané alumínium, ktorého sa bojím), tak je to zázrak! Ak by bol jediný dôvod, prečo nepoužívate soľnú hrudu vaša neinformovanosť, ešte raz sa pripomeniem capslockom:

SOĽNÁ HRUDA JE NAJLEPŠIA VEC NA SVETE!

Pokračovanie o kozmetike jutre.

Práve som prišla do Michaloviec.

Čauko.

fotila som ja. a ja fotím doslova neznášam a som pri tom nervózna. asistovala mi moja babka. takže to bolo super.

lydpetrus