Športová elegancia

Keď som mala trinásť rokov, chodili sme s kamoškami pod výškovú budovu v Michalovciach pozerať na skaterov. Oni si tam skaterkovali a my sme sedeli troška ďalej na múriku a tvárili sme sa, že tam sedíme len tak, bo je teplo a pod výškovou je chládoček a že sa na nich vôbec nepozeráme, len občas medzi nami prebehli také komunikačné pohľady, že super si skočil alebo joj, nevyšlo, škoda.
1

Jedného dňa (asi po mesiaci) na nás z ničoho nič mávli a my sme prvýkrát prišli na ich územie. Chvalabohu som videla veľmi veľa filmov z prostredia americkej strednej školy, takže som vedela, ako sa má človek v takejto situácii správať aj keď má na zuboch strojček a na očiach šestky dioptrie.
2

Keďže oni boli super cool a ja barz ne, tak som sa aspoň učila značky, čo majú na sebe, že Circa, Element, DC, Etnies, Fallen, aby sa aj so mnou mali o čom rozprávať. Úplne si pamätám, ako taký chalan, volajme ho Maroš, hovoril takú príhodu:
,,No išli sme s mamou do toho skate obchodu v Optime a ja som nevedel, či si mám zobrať čierne pásikavé tričko Fallen alebo tmavomodré pásikavé tričko Fallen a mama mala čisto nervy a skričala: ,,Šak berme všetko!” .”
A potom sme sa na tom všetci nahlas smiali, lebo… lebo to bol náš super skaterský cool humorček. Asi o mesiac na to otvorili v Michalovciach prvú Baťu a tie moje kamošky si pokúpili prvé skaterské boty značky Power, aby zapadli. Ja som si ich nekúpila a zjavne to bola chyba, lebo ony s nimi začali chodiť na chaty, party, grilovačky a ja nie. Vtedy som asi prvýkrát pochopila, že ja teda cool asi nebudem.3

Teraz si niečo povedzme o slove cool. Slovo cool je pičovina a nepoužíva sa už asi dobrých 8 rokov. Ale čo iné mám na toto povedať? Super? Populárna? Obľúbená? Trendy? Neviem! Ale teraz mi napadlo, že nie som veľmi cool, takže môžem používať cool. (haha humor)
4

Viete, na strednej som bola taká troška lúzerka. Nosila som veci po babke a mame, po škole som chodila na akordeón a na dramatický a v piatky do barov.  Na obedoch som väčšinou dojedala po spolužiačkach, smiala som sa nahlas, trčalo mi brucho a ako prvá z celej triedy som nosila červený lak na nechty.
img_2341

Veľmi by som chcela vedieť také super cool veci a nosiť mikiny a drahé botasky, ale neviem to. Rozprávať o takých super témach v takých skratkách – takých poangličtených skratkách, chápete. Napríklad teraz pracujem v ZOOT a viem už kopec nových super slov ako claim, voice over, banner… Ale stále to je málo… Chcela by som vedieť robiť tabuľky a sťahovať si hudbu alebo čo, mať toto, viete, spotify (ako sa to píše som si práve vygooglila). Hovoriť také vety, že: ,,Milujem jeho track” alebo ,,V účku je dramáč” alebo ,,Zadaj heslo na svoj icloude” alebo joj neviem ešte čo, lebo si to ani neviem zapamätať!!!

Jednoducho, aj keď si oblečiem tie najkrajšie a najdrahšie svetlé šaty a prídem niekde do cool spoločnosti, stále budem tá, ktorá pred chvíľou jedla paradajkovú polievku a všetci o tom vedia. Ale nevadí mi to, lebo som zbalila skatera!

Všetky fotky vždy fotí aj bude fotiť Andrea Juneková.

šilt, bunda: od babky, podprsenka: ZOOT sukňa: ZARA šľapky: HM

T ,

lydpetrus