,,Vieš, že tam máš mačky?“

Celé to začalo tým, že na jednej skúške (v divadle) padol návrh, či by som v tej inscenácii nemohla vystupovať nahá. Vravím Nie. Na to je ešte skoro. Ale potom sme si uvedomili, že provokáciu namiesto nahoty môžu vyvolať chlpy. A tak som sa polroka neholila. Všetko kvôli divadlu.

1

Najprv to bolo v pohode. A prišlo mi to aj celkom sexy. A hlavne bol koniec zimy a začiatok jari, čiže ešte to hocikto nevidel. Cítila som sa tak… viete, ako tie ženy okolo Andyho Warhola. Alebo ako keby som bola v Paríži. Niekedy pred 40 rokmi a chodila tam holá, nahá, chlpatá po ateliéri a fajčila pritom cigarety (a v skutočnosti to tak aj bolo, ale v Bratiske… vrrr).

2

Riešila som letné chlpaté outfitíky, pripravovala som si odpovede, ak by mi niekto náhodou oznámil, že je to nechutné, nehygienické alebo čo a cítila som megaslobodu (viac ako teraz, keď ju mám- humor rozídenej po prvé), vravela som si, že som megafeministka, že som súčasťou nejakého trendu. A bonus! Žiadne žiletky, nič. Len umyť vlasy, telíčko a dovidopo.

3

Ale potom som si uvedomila, že na jogu si nikdy neberiem tielko (náhodou som vtedy bola asi 4 razy na joge, nemyslite si). Keď začalo teplo, príliš som sa kontrolovala. Aj keď som mala nejaký minirukávček, ruky som nedávala ďaleko od tela. Bála som sa reakcií, dokonca som sa nedržala v mhd.

4

A celý čas a vlastne doteraz som si kládla otázku: Nie som schopná mať chlpaté pazuchy kvôli tomu, že sa bojím, čo na to povie spoločnosť? Ak by som žila v menej konzervatívnej krajine, bolo by to inak? A ak by som o tom bola skutočne presvedčená, tak by som krajinu, spoločnosť a pohľady (ktoré vlastne ani neboli) vôbec neriešila?

img_9988l

Urobila som si ešte miniexperiment s Pohodou a potom som sa oholila. Aj keď sa mi to páči a viem to rešpektovať, priam obdivovať, sama som to nezvládla. Musím počkať, možno je to ako s olivami.

 

Všetky fotky fotí a vždy aj bude fotiť Andrea Juneková.

Mám na sebe :H&M Trend, šaty od Babky, Tielko zo Slovenky, Tričko z blšáku, Tetovačka Kresky 

lydpetrus