Chcem žiť vo Veľkej nádhere

Tento post je len úbohý súhrn mojich myšlienok. Nič viac nečakaj.

000001v

Uvedomila som si to asi tak pred mesiacom. Nudím sa. Nejde ale o takú klasickú nudu, že ležíš a nemáš čo robiť. Alebo ležíš a máš čo robiť, ale nerobíš. Alebo že ležíš a robíš a zaspávaš.  Lebo ja mám čo robiť a neležím a nezaspávam. Chvalabohu. A nejde ani o to, že by ma nebavilo to, čo robím. Baví ma to veľmi. Chvalabohu. Akože jasnotka, že občas sa mi do toho nechce, lebo bývam lenivá zdochlina, ale to je normálko.

000013

Mňa momentálne nudí všetko. Ale nie tak, že by mi svet nerobil radosť. Robí mi radosť! Niekedy aj dokonale načasovanú radosť. Ako teraz. Som smutná a vtom mi Andrea pošle tieto fotky a ja na ne pozerám a plačem. Od radosti.

A nie je to ani tak, že by som sa cítila vyhorená a že by môj život nemal zmysel. Má to zmysel. Teda možno nemá a ja žijem v klamlivej ilúzií, ale spokojnučká (aj keď znudenučká).

000015

Občas sa len prechádzam po tomto meste a vravím si, aké je nudné. Stále tie isté bary, ten istý alkohol, tá istá značka cigariet, tí istí ľudia v čiernych veciach zo Zary sa stretávajú s tými istými ľudmi v čiernych veciach z Haemka a zabávajú sa. A ja som medzi nimi. Stále dookola a dookola.

 

Nejde o to, že by ma nič neinšpirovalo. Inšpiruje!

Ale idem do divadla a už viem, ako to skončí. Aká bude replika, aká bude reakcia. Viem presne, koho tam stretnem a na čo sa ma ten človek bude pýtať a aj čo bude mať oblečené.

Nudia ma tie pekné fotky na Instagrame. Nudia ma tie pekné články v časopisoch. Nudí ma to, že sa všetci snažia byť tak milí. A že sa všetci snažia byť tak pekní a že všetko musí byť tak dokonalé. Nudia ma tie dokonalé penisy. Nudí ma dokonalosť.

000039

Mám chuť sa s niekým hádať. Vystrájať! Mám chuť s niekým nepiť do rána a s triezvou hlavou stvárať všetky hlúposti, ktoré stvárame opití. Naozaj prijať zodpovednosť.

 

No a topka nudy je pre mňa ľudské ego. A stratégie! Moje!

 

Keď sa musím kontrolovať. Keď sa musím rozprávať s ľuďmi tak, aby som sa im zapáčila. Alebo keď sa mi nieči nápad nepáči, musím to povedať tak, aby som človeka nezablokovala (a dúfam, že ľudia neprimeranou reakciou nezablokujú mňa).

Alebo keď hovorím svoj nápad (či už pri tvorbe divadla alebo hocičoho vlastne), tak predtým hovorím také frázičky, že: „Nehovorím, že je to dobré… Možno je to len hlúposť… Asi to bude pičovina…“ A také. Aby som v očiach ľudí náhodou nevytvorila obraz, že som netalentovaná ba hlúpa.

000021

Nudí ma, keď sa ľudia musia ospravedlňovať. Moja mama vraví: „Rob tak, aby si sa nemusel ospravedlňovať.“ Ale je verím na niečo silnejšie ako je slovo: ,,Prepáč.“ Na skutočnú zmenu. Omrzenie. Gesto.

 

No a keď už konečne objavím niečo, čo ma nenudí, tak ma to bolí. Bolí ma, že niečo takéto existuje a že je to takto geniálne. Naposledy sa mi to stalo na STOKE, na predstavení WELLNESS. Tam som len pozerala, vstrebávala, čistila sa a občas som tak vypla a zamyslela som sa nad tým, ako ľutujem všetkých ľudí, ktorí tu nie s a nevidia to (aj keď to znie hocijako).

Najbližšie hrajú 19.2. tak si to choďte pozrieť. Ale nie len to.

 

Už mesiac každé ráno stojím pred skriňou a snažím sa obliecť niečo, čo sa k sebe najviac nehodí. Len aby som nebola pohltená.

Už mesiac si v obchodoch kupujem tie najškaredšie veci. Lebo viete, ako to je. Neexistujú škaredé veci, len zlé kombinácie. (V divadle je, že neexistuje zlá postava, len zlý herec.)

000031

Takto sa teraz mám. Čítam po sebe tento článok a jediné, čo mi z neho vyplýva, je, že nudím sa znamená, že nudím samu seba.

SORRY!

Ale tieto fotky nie. Tie sú podľa mňa geniálne! Ďakujem ANDREA ! OVLÁDNI SVET!

 

Všetky fotky fotí ANDREA JUNEKOVÁ

Bunda,baranica: Babka / Monterky, Tričko: Sekáč

/ Čižmy: Vagabond/ Kabelka: Furla/ Nášnice: ZARA/ Šatka: Marni for H&M

lydpetrus